NRG Innovations NRG-SRK-250BK-WT Gen 2.5 Race Steering Wheel Quick Release Kit Adapter (Black Body Color) / White Ring W/Finger Grooves, 6x70 and 6x74mm Bolt Patterns
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
05
quantity
Product details
Category
  • [Note]Professional Installation is Highly Recommended; Installation Instruction is NOT Included
  • [This Item Includes] 1 X Gen 2.5 Steering Wheel Quick Release Adapter, Quick Release Spec, 2.50" Thick, 3.50" (88.90mm) Diameter
UPC 840301210445
Color White
Fit Type Universal Fit
Grip Size 3.5 inches
Brand Name NRG Innovations
Item Weight 2 Pounds
Manufacturer NRG Innovations
Model Number NRG-SRK-250BK-WT
Item Diameter 3.5 Inches
Material Type Aluminum
Item Type Name NRG-SRK-250BK-WT Gen 2.5 Race Steering Wheel Quick Release Kit Adapter
Automotive Fit Type Universal Fit
Included Components 1 X Gen 2.5 Steering Wheel Quick Release Adapter, Quick Release Spec, 2.50" Thick, 3.50" (88.90mm) Diameter